Anime Kötü Adamının Kazanmasını İstediğimiz 10 An

Animedeki kötü adamlarla bazen empati kurmayı başarırız ve içten içe onların davasını sürdürmesini ve hatta kazanmasını bile isteriz. İşte sizin için kendince haklı olabilecek ve samimiyet kuran anime kötü adamları.

Temmuz 9, 2024 - 11:28
 0  189

1. Light Yagami – Death Note

Light Yagami – Death Note

Suçu ortadan kaldırmak baş döndürücü bir hedeftir, ancak genç şeytani deha Light Yagami bunu çocuk oyuncağı gibi gösterdi. Kısa süre sonra, "Death Note" ile karşılaştıktan sonra, dünyayı tüm kötülük yapanlardan temizlemek nihai hedefiyle kötü adalet duygusunun peşinden gitti.

Light iyi niyetlerle başladı ama sonunda hırsına o kadar kapıldı ki kendi ahlakını unuttu ve bir süre içinde yüzlerce insanı öldürdü, hatta sırf kellesini kurtarmak için en yakınlarını bile ortadan kaldırmaktan çekinmedi.

2. Obito Uchiha – Naruto

Obito Uchiha – Naruto

Obito, Gizli Yaprak Köyü'nü kaosa sürükledi, Naruto'nun doğduğu gün ailesini öldürdü ve sayısız masum ölümle sonuçlanan Dördüncü Büyük Ninja Savaşı'nı başlattı. Tüm haksız eylemlerine rağmen, duygusal olarak sıkıntılı geçmişi nedeniyle hayranları tarafından hala sevilmektedir.

Sürekli savaşlarla dolu bir çocukluktan sonra, dev bir kayanın altında ezildi ve kısa süre sonra Madara tarafından dünyanın korkunç bir cehennem manzarası olduğunu düşünmesi için beyni yıkandı. Eğer çocukluk aşkının ölümü olmasaydı, Obito mutlak yıkım yolunda yürümeyecekti.

3. Stain – My Hero Academia

 Stain – My Hero Academia

My Hero Academia'nın kahramanlar topluluğu, kanunsuzları beslemekten kendi payına düşeni alır. Stain, Profesyonel Kahramanların öldürülmesini içeren kötü şöhretli suçlarıyla tanınanlardan biridir. Bir kahramandan kötü adama dönüşen Stain, toplumu sahte kahramanlardan temizlemek için görev duygusuna sahip acımasız, affetmeyen ve merhametsiz bir adamdır.

Yozlaşmış ve yalancı kahraman toplumuna karşı çıkarak "Kahraman Katili" olmayı kendine görev edinmiştir: Sahte kahramanları temizlemek ve bu tehdidi toplumdan yok etmek için kendi ellerini kanla lekelemek ve sonunda toplumu yaşamak için daha iyi bir yer haline getirmek.

4. Garou – One Punch Man

Garou – One Punch Man

Garou, One-Punch Man'in ikinci sezonunda ana antagonist olarak görev yapıyor ve oldukça onurlu ve sempatik bir anime kötüsüydü. Toplumdan dışlanmış biri olarak Garou, canavarlarla arasında bir bağ hissetti ve onların kahramanların ellerinde sürekli ölmesi, artan süper kahraman nüfusundan nefret etmesine neden oldu.

Aslında, büyürken ölümünü izlediği tüm canavarların intikamını alma sözünü yerine getirmek için dövüş sanatları eğitimi aldı. Diğer insanların kahramanları öldürmesiyle bir sorunu olmadığı için ideolojisi kusurlu görünse de, Garou'nun güçlü bir adalet ve ahlak duygusu vardır ve genellikle toplumun dışlanmışlarını korur.

5. Esdeath – Akame ga Kill

Esdeath – Akame ga Kill

Esdeath, insanlara mümkün olduğunca çok acı çektirmeyi kafasına koymuş acımasız ve sadist bir katildir. İmparatorluğun yüksek rütbeli bir generali olarak Esdeath işini çok ciddiye alıyor ve düşmanlarına merhamet gösterilmesine izin vermiyor.

Ancak daha tuhaf davranışlarını affetmek zor olsa da, Esdeath'ın aşık olduğu Tatsumi'ye karşı gösterdiği nezaket ve cömertlik, dış görünüşündeki acımasızlığına rağmen aslında şefkatli duygulara sahip olduğunu gösteriyor. Bunu bilmek onu desteklememeyi zorlaştırıyor.

6. Shogo Makishima – Psycho Pass

Shogo Makishima – Psycho Pass

Shogo Makishima, içinde yaşadığı dünyayı gerçekten önemseyen tutku dolu bir adamdır. Yöntemleri korkunç olsa da, aslında toplumu Sibyl Sisteminden kurtarmaya çalışıyordu, çünkü bu sistemin vatandaşlarını düşünmeyen otomatlara dönüştürdüğüne inanıyordu.

Diğer insanların özgür seçimler yapabildiği bir dünya yaratma arzusunu yerine getirmek için, boğaz keserken, isyanları kışkırtırken ve ulusunun gıda tedarikini kesmeye çalışırken suçlu bir asemptomatik kişiye dönüştü. Shogo'nun niyeti asil görünebilir ama o hala animelerdeki seri katillerin yüzüdür.

7. Ulquiorra Cifer – Bleach

Ulquiorra Cifer – Bleach

Espada'nın Aizen'in danışmanlığındaki en büyük kötü anime organizasyonlarından biri olması gerekiyordu ancak grubun her üyesi Hueco Mundo'ya boyun eğdirmekle bu kadar ilgilenmiyordu. Çoğu Espada'nın aksine, Ullquiorra Cifer, her zaman bir kalbe sahip olmanın ne anlama geldiğini anlamaya çalışması açısından benzersizdir.

Ulquiorra neredeyse hiç duygu göstermeyen ve çoğu şeye ilgisiz olduğunu ifade eden bir kötü adamdır. Ancak dizi boyunca oldukça felsefi ve görünüşte basit sorular soruyor. Ulquiorra ancak son anlarında nihayet hayatta bir amaç bulur ve başka bir insana karşı sevgi hisseder.

8. Team Rocket – Pokémon

Team Rocket – Pokémon

"Kaç kez düşersen düş, asla pes etme" - Roket Takımı buna sadık kalıyor ve yirmi yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen hala Pikachu'yu çalmaya çalışıyor. Jessie, James ve Meowth o kadar çok çalışıyorlar ki, planlarının meyve vereceğini ummamak mantıksız.

Diğer insanların Pokémon'larından kazanç sağlayan bir suç örgütünün parçası olarak, sadece masaya yemek koyacak kadar para kazanmaya çalışıyorlar. Nadiren gerçekten kötü bir şey yaparlar ve parçası oldukları turnuvada Ash ve Pikachu'nun kazanmasını destekledikleri gösterilir.

9. Reiko Tamura – Parasyte

Reiko Tamura – Parasyte

İnsan gibi yaşayan ve insan eti yiyen bir parazit, insanın yeryüzünden silmek isteyeceği bir türdür ama Reiko Tamura onun yaşamasına izin vermek için bir neden sunar. Kendini hayatta tutmaktan başka asıl amacı parazitlerin varoluş amacını bulmaktır.

O sadece akılsız bir yeme makinesi değil, türünü devam ettirmek isteyen felsefi bir varlık. Reiko hala düzinelerce insanı öldürüyor ve Shuichi Izumi için büyük bir tehdit oluşturuyor ama sonunda insan çocuğunu korumak için kendini feda ederek kendini affettiriyor

10. Kirei Kotomine – Fate

Kirei Kotomine – Fate

Suikastçı Ustası Kirei Kotomine, mutluluğu diğer insanların acı çektiğini görmekten alıyordu. Ancak böyle olması onun suçu değil çünkü Kirei hayatının büyük bir bölümünü en başından beri yoksun olduğu bir şeyin peşinden koşmaya çalışarak, ıstırabına karşı savaşarak ve kurtuluş getirmemek için kör bir bağlılıkla geçirdi.

Başkalarının acısından daha büyük bir zevk bulamadı ve yılların ödülünün ardında bilinmeyen bir şeye karşı öfke duydu. Kötü olmasına rağmen, Kirei hala bu şekilde doğduğu için hissettiği suçluluk duygusuna son vermeyen bir ahlaki pusulaya sahiptir.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Deliriyorum Anime ve manga dünyasına karşı deliren bir yazar.